Πρόγραμμα

  • ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

    08:00 – 08:30 Προσέλευση – Καφές

    08:30 – 09:00 Έναρξη – Χαιρετισμοί

    Κώστας Νόστης, Πρόεδρος Οργανωτικής Επιτροπής

    Σολωμός Κυριάκου, Αντιπρόεδρος Οργανωτικής Επιτροπής

    Ερατώ Κοζάκου-Μαρκουλλή, Υπουργός Συγκοινωνιών & Έργων

    Άντρος Κυπριανού, Γενικός Γραμματέας ΑΚΕΛ

    Γιώργος Περδίκης, Βουλευτής- Κίνημα Οικολόγων

    Κώστας Χριστοφίδης: Αναπληρωτής Γενικός Διευθυντής OEB

    Δημήτρης Ξενοφώντος: Μέλος ΔΣ ΣΕΤΗΛ

    Ανδρέας Λούτσιος: Αντιπρόεδρος ΔΣ Κυπριακού Συνδέσμου Πληροφορικής

    Πανίκος Ακρίτας: Πρόεδρος Cyprus Information Technology Enterprises Association (CITEA)

     

    09:00 – 10:45 1η ΕνότηταΗ επόμενη γενιά των δικτύων υποδομών

    Συντονιστής: Γιώργος Γεωργατζής, Αρχισυντάκτης Infocom

     

    Key NoteΔρ. Γ. Σαρηγιαννίδης, Deputy CEO Innova S.A

    Key Note: Δημήτρης Δρακούλης, Μέλος ΔΣ e-TEE, ΙδρυτήςΤΕΛΕΣΤΩ

     

    Panel Discussion

    Ευάγγελος Ντάνης, Αναπληρωτής Γενικός Διευθυντής ΖΤΕ HELLAS

    Έφη Κουτσουρελάκη, Manager, Fixed Broadband & Covergence Practice ERICSSON

    Δημήτρης Κυρατσόπουλος, Υπεύθυνος Αγορών, Ελλάδα, Κύπρος, Αλβανία, Μάλτα, Nokia Siemens Networks

    Δρ. Δημήτριος Καγκλής, Presales Manager ALCATEL LUCENT

    Δημήτρης Χατζηττοφής, Δ/ντής Στρατηγικού Σχεδιασμού – Δίκτυα CYTA

    Κοσμάς Αδάμ, Chief Technical Officer MTN

    Ανδρέας Ι. Λουκά, IT Manager CABLENET

     

    10.45 – 11:15 Διάλειμμα – Καφές

    11:15 – 12:30 2η Ενότητα: Smartphones & Applications: The new era

    Συντονιστής: Βαγγέλης Ξανθάκης, Διευθυντής Σύνταξης Smart Press AE

     

    Key Note: Κώστας Παπαδημητρακόπουλος, Διευθ. ΣύμβουλοςGlobo, Πρόεδρος ΣΕΚΕΕ

    Key Note: Αλέξης Οδυσσέως, Co-Managing Director, Netquest – Product Manager, AppBaker

    Key Note: Δημήτρης Ανδρέου, General Manager, Alpan Telecom

     

    Panel Discussion

    Πέτρος Χαραλάμπους, Προϊστάμενος Κινητής Τηλεφωνίας – Μάρκετινγκ CYTA

    Βασίλης Παπαδόπουλος, Products and Services, ΜΤΝ

    Κωνσταντίνος Τζιαπούρας, Εμπορικός Διευθυντής, MT TECHNOLINE

    Γεράσιμος Λιβιεράτος, Pro sales manager, iSquare

    Δρ. Γ. Σαρηγιαννίδης, Deputy CEO Innova S.A.

    Βαλεντίνος Γεωργιάδης, Developer and Platform EvangelistMICROSOFT

    Αλέξης Πιπερίδης, Co-Managing Director, Netquest – Product Manager, proto.io

     

    12:30 – 13:45 3η Ενότητα: Ψηφιακή Τηλεόραση: Από τη θεωρία στην πράξη

    Συντονιστής: Πέτρος Θεοχαρίδης, Δημοσιογράφος

     

    Key Note: Πόλυς Μιχαηλίδης, Επίτροπος Ρύθμισης Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών και Ταχυδρομείων

     

    Panel Discussion

    Νέστορας Νεστορίδης, Γενικός Διευθυντής, VELISTER

    Γρηγόρης Μαλιώτης, Διευθυντής Μελετών και Εγκαταστάσεων ΡΙΚ

    Νεόφυτος Επαμεινώνδας, Διευθυντής, Αρχή Ραδιοτηλεόρασης Κύπρου

    Γιώργος Λαμπριανού, Δ/ντής Διαχείρισης Υπηρεσιών – ΜάρκετινγκCYTA

    Ανδρέας Μαυρίδης, IT & Operations Director CABLENET

    Νεόφυτος Παπαδόπουλος, Διευθυντής ΓΕΡΗΕΤ

    Ανδρόνικος Κάκκουρας, Ανώτερος Λειτουργός Τμήμα Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών

     

    13:45 – 14:45 Γεύμα

     

    14:45 – 16:45 4η Ενότητα: CEOs Summit

    Συντονιστής: Κυριάκος Σαμπατακάκης, Διευθύνων Σύμβουλος,Accenture ΑΕ

    Ολομέλεια – Καταληκτική ενότητα: «Η έξοδος από την κρίση είναι ψηφιακή»

     

    Χαιρετισμοί:

    Σπύρος Βούγιας, Υφυπουργός, Υπουργείο Υποδομών, Μεταφορών και Δικτύων*

    Δημήτρης Συλλούρης, Πρόεδρος Ευρωπαικού Κόμματος

    Χρήστος Χριστοφίδης, Διευθυντής Γραφείου Προέδρου της Δημοκρατίας

     

    Key Note: Αλέξανδρος Μπρέγιαννης, Διευθύνων Σύμβουλος,Ψηφιακές Ενισχύσεις ΑΕ

    Key Note: Δρ Στέλιος Χειμώνας, Διευθυντής ΤμήματοςΗλεκτρονικών Επικοινωνιών

     

    Panel Discussion

    Φώτιος Σαββίδης, Ανώτατος Εκτελεστικός Διευθυντής, CYTA

    Bassel Jamaleddine, Chief Executive Officer MTN

    Νικόλας Σιακόλας, Διευθύνων Σύμβουλος Cablenet

    Αθανάσιος Έξαρχος, Διευθύνων Σύμβουλος Nokia Siemens Networks

    Θεράπων Θεράποντος, Γενικός Διευθυντής LOGICOM Solutions

    Κωστής Σταυρόπουλος, Διευθύνων Σύμβουλος iSquare

    Θέμης Παπαϊωάννου, Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος Alcatel-Lucent Hellas & Cyprus

     

    16:45 – 17:00 INFOCOM AWARDS

     

    17:00 Κοκτέιλ

  • Speakers

     

  • TV SPOT

     

  • What you’ll see

     

  • Πρόγραμμα Συνεδρίου

     

  • Sites Συνεδρίων

     

  • SmartPress Sites