Πρόγραμμα

Πρόγραμμα

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

08:00 – 08:30 Προσέλευση – Καφές

08:30 – 09:00 Έναρξη – Χαιρετισμοί

Κώστας Νόστης, Πρόεδρος Οργανωτικής Επιτροπής

Σολωμός Κυριάκου, Αντιπρόεδρος Οργανωτικής Επιτροπής

Ερατώ Κοζάκου-Μαρκουλλή, Υπουργός Συγκοινωνιών & Έργων

Άντρος Κυπριανού, Γενικός Γραμματέας ΑΚΕΛ

Γιώργος Περδίκης, Βουλευτής- Κίνημα Οικολόγων

Κώστας Χριστοφίδης: Αναπληρωτής Γενικός Διευθυντής OEB

Δημήτρης Ξενοφώντος: Μέλος ΔΣ ΣΕΤΗΛ

Ανδρέας Λούτσιος: Αντιπρόεδρος ΔΣ Κυπριακού Συνδέσμου Πληροφορικής

Πανίκος Ακρίτας: Πρόεδρος Cyprus Information Technology Enterprises Association (CITEA)

 

09:00 – 10:45 1η ΕνότηταΗ επόμενη γενιά των δικτύων υποδομών

Συντονιστής: Γιώργος Γεωργατζής, Αρχισυντάκτης Infocom

 

Key NoteΔρ. Γ. Σαρηγιαννίδης, Deputy CEO Innova S.A

Key Note: Δημήτρης Δρακούλης, Μέλος ΔΣ e-TEE, ΙδρυτήςΤΕΛΕΣΤΩ

 

Panel Discussion

Ευάγγελος Ντάνης, Αναπληρωτής Γενικός Διευθυντής ΖΤΕ HELLAS

Έφη Κουτσουρελάκη, Manager, Fixed Broadband & Covergence Practice ERICSSON

Δημήτρης Κυρατσόπουλος, Υπεύθυνος Αγορών, Ελλάδα, Κύπρος, Αλβανία, Μάλτα, Nokia Siemens Networks

Δρ. Δημήτριος Καγκλής, Presales Manager ALCATEL LUCENT

Δημήτρης Χατζηττοφής, Δ/ντής Στρατηγικού Σχεδιασμού – Δίκτυα CYTA

Κοσμάς Αδάμ, Chief Technical Officer MTN

Ανδρέας Ι. Λουκά, IT Manager CABLENET

 

10.45 – 11:15 Διάλειμμα – Καφές

11:15 – 12:30 2η Ενότητα: Smartphones & Applications: The new era

Συντονιστής: Βαγγέλης Ξανθάκης, Διευθυντής Σύνταξης Smart Press AE

 

Key Note: Κώστας Παπαδημητρακόπουλος, Διευθ. ΣύμβουλοςGlobo, Πρόεδρος ΣΕΚΕΕ

Key Note: Αλέξης Οδυσσέως, Co-Managing Director, Netquest – Product Manager, AppBaker

Key Note: Δημήτρης Ανδρέου, General Manager, Alpan Telecom

 

Panel Discussion

Πέτρος Χαραλάμπους, Προϊστάμενος Κινητής Τηλεφωνίας – Μάρκετινγκ CYTA

Βασίλης Παπαδόπουλος, Products and Services, ΜΤΝ

Κωνσταντίνος Τζιαπούρας, Εμπορικός Διευθυντής, MT TECHNOLINE

Γεράσιμος Λιβιεράτος, Pro sales manager, iSquare

Δρ. Γ. Σαρηγιαννίδης, Deputy CEO Innova S.A.

Βαλεντίνος Γεωργιάδης, Developer and Platform EvangelistMICROSOFT

Αλέξης Πιπερίδης, Co-Managing Director, Netquest – Product Manager, proto.io

 

12:30 – 13:45 3η Ενότητα: Ψηφιακή Τηλεόραση: Από τη θεωρία στην πράξη

Συντονιστής: Πέτρος Θεοχαρίδης, Δημοσιογράφος

 

Key Note: Πόλυς Μιχαηλίδης, Επίτροπος Ρύθμισης Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών και Ταχυδρομείων

 

Panel Discussion

Νέστορας Νεστορίδης, Γενικός Διευθυντής, VELISTER

Γρηγόρης Μαλιώτης, Διευθυντής Μελετών και Εγκαταστάσεων ΡΙΚ

Νεόφυτος Επαμεινώνδας, Διευθυντής, Αρχή Ραδιοτηλεόρασης Κύπρου

Γιώργος Λαμπριανού, Δ/ντής Διαχείρισης Υπηρεσιών – ΜάρκετινγκCYTA

Ανδρέας Μαυρίδης, IT & Operations Director CABLENET

Νεόφυτος Παπαδόπουλος, Διευθυντής ΓΕΡΗΕΤ

Ανδρόνικος Κάκκουρας, Ανώτερος Λειτουργός Τμήμα Ηλεκτρονικών Επικοινωνιών

 

13:45 – 14:45 Γεύμα

 

14:45 – 16:45 4η Ενότητα: CEOs Summit

Συντονιστής: Κυριάκος Σαμπατακάκης, Διευθύνων Σύμβουλος,Accenture ΑΕ

Ολομέλεια – Καταληκτική ενότητα: «Η έξοδος από την κρίση είναι ψηφιακή»

 

Χαιρετισμοί:

Σπύρος Βούγιας, Υφυπουργός, Υπουργείο Υποδομών, Μεταφορών και Δικτύων*

Δημήτρης Συλλούρης, Πρόεδρος Ευρωπαικού Κόμματος

Χρήστος Χριστοφίδης, Διευθυντής Γραφείου Προέδρου της Δημοκρατίας

 

Key Note: Αλέξανδρος Μπρέγιαννης, Διευθύνων Σύμβουλος,Ψηφιακές Ενισχύσεις ΑΕ

Key Note: Δρ Στέλιος Χειμώνας, Διευθυντής ΤμήματοςΗλεκτρονικών Επικοινωνιών

 

Panel Discussion

Φώτιος Σαββίδης, Ανώτατος Εκτελεστικός Διευθυντής, CYTA

Bassel Jamaleddine, Chief Executive Officer MTN

Νικόλας Σιακόλας, Διευθύνων Σύμβουλος Cablenet

Αθανάσιος Έξαρχος, Διευθύνων Σύμβουλος Nokia Siemens Networks

Θεράπων Θεράποντος, Γενικός Διευθυντής LOGICOM Solutions

Κωστής Σταυρόπουλος, Διευθύνων Σύμβουλος iSquare

Θέμης Παπαϊωάννου, Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος Alcatel-Lucent Hellas & Cyprus

 

16:45 – 17:00 INFOCOM AWARDS

 

17:00 Κοκτέιλ

2013-05-23T16:45:42+00:00 Απρίλιος 18th, 2013|Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρόγραμμα